Grupy szkolne w aquaparku - tylko 31 zł za dziecko!
Fire & Water Wellness and SPA - relaks i harmonia
Termalne baseny Blue Diamond z barami
AquaCity Poprad - ekologiczny aquapark z wodami termalnymi
Hotele AquaCity Poprad to luksus, na który Cię stać
Urlop w AquaCity Poprad - 1 noc gratis

Kriocentrum

Kriocentrum w AquaCity Poprad

Kriocentrum w AquaCity PopradKrioterapia – to metoda lecznicza i rehabilitacyjna, której historia sięga lat 70 - 80-tych ubiegłego wieku. W AquaCity połączyliśmy medycynę współczesną z alternatywną metodą leczenia i oferujemy jej pozytywne działanie. Zabieg obejmuje maksymalnie trzyminutowy pobyt w komorze o średniej temperaturze –120 °C, po którym następuje intensywny wysiłek fizyczny - Kinezyterapia. Pobyt w tej komorze pod nadzorem lekarza stymuluje naturalną produkcję enzymów i hormonów odpowiedzialnych za nasze zdrowie, a w twoim ciele rozpocznie się proces samoleczenia i regeneracji.

Proces krioterapii

Stymuluje receptory reagujące tylko na zimno. W trakcie zabiegu temperatura ciała spadnie tylko o 0,5 °C, a temperatura skóry max. o 3 °C. Działanie ekstremalnej temperatury na receptory wywołuje proces, który ma pozytywny wpływ na zakończenia nerwowe, wywoła reakcję w organizmie, produkcję hormonów, zwiększy przemianę materii i zmniejszy uczucie bólu.  W wyniku oddziaływania zimna uaktywnią się w ciele hormony oraz kortykoidy w ilościach niezbędnych do eliminacji procesów zapalnych, inhibitory bólu, endorfiny - hormony szczęścia, adrenalina, testosteron i wiele innych pozytywnych dla ciała związków.

Przebieg krioterapii

Po przyjściu do kriocentrum goście otrzymają suchą bawełnianą koszulkę, spodenki, opaskę na głowę, rękawiczki, skarpetki, chodaki i maskę na nos i usta. Części skóry muszą być ze względu na wspominaną stymulację receptorów odkryte. Przygotowaniem do zabiegu jest wejście do komory adaptacyjnej z temperaturą  –60 °C trwające około 30 sekund. Następnie przechodzi się przez wewnętrzne drzwi przejściowe do głównej kriokomory, w której temperatura osiąga –120 °C, w której goście są przez cały czas w ruchu, bez kontaktu ze skórą. Po dwóch, maksymalnie trzech minutach, wychodzi się na zewnątrz przez komorę adaptacyjną, aby organizm dostosował się do zmieniających się temperatur. Po wyjściu z komory następuje 20 minut intensywnego ćwiczenia.
    

Wpływ krioterapii

Badania naukowe oraz praktyczne doświadczenia przyniosły znakomite rezultaty przy następujących diagnozach: choroby zapalne układu ruchowego (reumatoidalne zapalenie stawów, gorączka reumatyczna), zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów (zapalenie stawów), zwyrodnienia dysków, ból pleców, reumatyzm, dna moczanowa, stwardnienie rozsiane, urazy mięśni, stawów i ścięgien (stłuczenia, krwiaki, itp.), paraliż, spastyczne przykurcze kończyn, pierwotna i wtórna osteoporoza, zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów, fibromyalgia (ból włókien mięśniowych), cellulit, zaburzenia w okresie menopauzy, pierwotne i wtórne stany zapalne, choroba Alzheimera i choroba Parkinsona, stany po porażeniu mózgowym, zmiany zwyrodnieniowe spowodowane zaburzeniami motoryki nerwów, łuszczyca, zapalenie skóry, egzem, objawy migreny i depresji, zaburzenia erekcji.

AquaCity_Poprad_Kryocentrum_04-1.jpg AquaCity_Poprad_Kryocentrum_09-1.jpg Kryocentrum.jpg

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek